Merhaba, ben İdil. Lisans eğitimimi Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisansımı TED Üniversitesi Klinik Çocuk ve Ergen Psikolojisi alanında yaptım. Şu anda Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji programında doktora yapmaktayım. Lisans stajlarımı Koç Üniversitesi Bilişsel Gelişim Psikolojisi Laboratuvarında ve Boylam Psikiyatri Hastanesinde tamamladım. 

Yüksek lisans tezimde, annelerin çocuklarına kopukluk ve reddedilme şemasının aktarımında olumsuz yaşantıların ve otobiyografik bellek özgüllüğünün rolü üzerinde çalıştım. Sonrasında tezimin kısaltılmış bir bölümü Child Abuse & Neglect isimli dergide yayınlandı. Meslek hayatıma çeşitli kurumlarda çocuk, ergen ve ailelerle çalışarak devam ettim.

Gonca Soygüt Pekak’tan Şema Terapi eğitimi, Nilüfer Devecigil’den Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimi, Dr. Esra Savaş’tan Kanser Hastalarıyla ve Yakınlarıyla Çalışma-Psikoonkoloji eğitimi, Uluslararası Travma/Yas Çalışmaları eğitimi ve Attentioner Dikkatimi Topluyorum programına katılarak uygulayıcı eğitimi aldım. Yüksek lisans eğitimim kapsamında almış olduğum Aile Terapisi ve Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımlarını benimsedim.

WISC-IV Çocuklar için zekâ testi, MOXO Dikkat Testi, Çocuk ve Ergenler için değerlendirme bataryasını ve özgül öğrenme güçlüğü testlerini uygulamaktayım.